Dalyan Tekne Kooperatifi, 1983 yılında kurulan Türkiye'deki ilk tekne kooperatifidir.

+90 252 284 20 94

+90 252 284 32 54

Dalyan Mah. Kordon Cad.

No: 11/D 48600 Ortaca / Muğla

08:30 – 17:30

Pazartesi - Pazar

Dalyan Hakkında

Dalyan

Bugün Muğla İl'i Ortaca İlçesi'nin bir dış mahallesi olan Dalyan, korunan doğası, tarihi ve kültürel zenginliği ve Dalaman Havalimanına olan yakınlığı ile gezmeyi sevenlerin ilgi odağıdır. (Dalaman Havalimanına 33km. Ortaca'ya 12km. İztuzu Plajına 11km. ve Köyceğiz'e 29km.) Köyceğiz Gölü ile Akdeniz arasında su kanallarının ve göllerin oluşturduğu lagün birçok balık türünün üreme ve gelişme alanıdır. Yer yer 5 m. boyundaki sazlıklar dağa harikası labirentleri oluştururlar. Çevresinde yer alan bataklık ve sulak alanlar kuş ve yaban hayat gözlemcileri için idealdir. Doğal su kaynakları bir çok hastalık için şifalıdır, bu nedenle antik Roma döneminde bugün Sultaniye diye bilinen bölgede tanrılar adına insanlara sağlık sunmak için bir hastane yapmışlardı.

Dalyan'ı ziyaret edenler Göl Turizm ve Seyahat Acentesinin Dalyan Tekne Kooperatifi gezi tekneleri ile turlara katılıp bu güzellikleri yaşayarak, Denizkızı Restoran'da lagünde yetişen ürünlerin ve yörenin lezzetlerinin tadına varabilirler.

Post Image Post Image Post Image Post Image Post Image Post Image

KARAYOLU İLE ULAŞIM :

İstanbul ve Ankara'dan Dalyan'ın bağlı olduğu Ortaca ilçesine direk otobüs seferleri var. Kamil Koç, Metro ve Pamukkale firmalarının her akşam kalkan otobüsleri ile Ortaca'ya oradan da minibüs dolmuşlarla 15 dakik da Dalyan'a ulaşabilirsiniz. Otomobilleriyle Dalyan'a gelmek isteyenler ise Muğla-Köyceğiz veya Fethiye üzerinden Dalyan'a ulaşabilirler. Ayrıca küçük bir uyarı; Köyceğizden sonra ki ilk Dalyan sapağından girmeyin, bu yol eski ve kötü bir yol. Ortaca üzerinden Dalyan'a ulaşın.

HAVAYOLU İLE ULAŞIM :

Türk Hava Yollarının, İstanbul, Ankara ve İzmir'den Dalaman'a her gün direk ve aktarmalı uçak seferleri var. Dalaman'dan Dalyan'a ise taksiyle 25 dakikada ulaşılıyor. THY'nın tarifelerine ve online rezervasyon sayfasına www.thy.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.