Dalyan Jeep Safari

Küçük köylerin içerisinden geçerek başladığımız jeep safari sırasında pamuk tarlaları, portakal bahçeleri ve sığla ağaçları ile kaplı alanlardan geçerken, belki hayatınızda hiç görmediğiniz Sığla ağacını tanıma ve eşsiz kokusunu deneme fırsatı bulacaksınız. Şimdi orman yollarından devam ederek Yuvarlakçay'ın doğduğu ve iyi gizlenmiş su kaynağını keşfedelim, orada soğuk sularda yürüyüp çıktığı kaynaktan su içelim. Kendinizi farklı bir dünyada gibi hissedeceksiniz, suyun üzerindeki platformlarda otururken alabalık veya fırında kebap seçeneğini ile eşsiz bir öğle yemeği yiyelim. Şimdi sıkıca tutunun ve gerçek off road için hazır olun. 120 km'lik safari rotamızın yüzde 70'i stabilize yoldan oluşmaktadır.

GÜN FİYAT DAHİL HARİÇ HAREKET
Hergün 225.00 TL Öğle yemeği ve Rehberlik Hizmeti Kişisel Harcamalar ve Giriş Ücretleri

09:00

Kamera, Mayo, Güneş Kremi, Şapka ve Para

Öğle yemeği, Rehberlik Hizmeti, Genel Seyahat Sigortası.

Kişisel Harcamalar - Giriş Ücetleri.

Güneşten korunmak için tişört, şapka ve güneş gözlüğü kullanın. Açık renk hafif kıyafetler sizi hem terletmeyecek hem de güneşten koruyacaktır. Şapkayı ise özellikle 11:00-15:00 saatleri arası mutlaka takmalısınız. Şapka takmak güneş çarpmasını büyük ölçüde engellemektedir.

Sık Sorulan Sorular

Dalyan Deniz Kenarında mıdır?

Hayır. Dalyan Köyceğiz gölünü Akdenize birleştiren kanal üzerindedir. İztuzu plajı doğal koruma alanında olduğundan bölgenin güzelliği günümüze kadar doğal olarak kalabilmiştir.

Denize nasıl gidilir?

Dalyan Tekne Koop. düzenledigi dolmuş tekne seferleridir. Bu teknelerde hemen caminin yanındaki iskeleden yapılmaktadır. Dolmuş teknelerle gidip-dönmek çok keyiflidir.İkinci alternatif ise : Özel aracınızla da Dalyan da çarşı meydanında iztuzu plajı yol levhalarını takip etmeniz yeterlidir.

Caretta Caretta'ları görebilirmiyiz?

Dalyan'a gelen hemen hemen herkes, Caretta Caretta türü kaplumbağaları merak ediyorlar. Kaplumbağaları görebilecekleri merkez, İztuzu Kumsalı'nın karayoluyla gidilen tarafında. Eğer Turlarımız esnasında güzergahımız üzerinde denk gelirsek görme şansınız vardır. Bunun dışında Carettalar genelde geceleri yumurtlamak için sahile çıkarlar ve koruma altında olduklarından akşam sekizden sonra plajda kalmak kesinlikle yasaktır.

Sivrisinekler?

Dalyan doğal su kanalı üzerinde kurulu olduğu için her zaman sivrisinek vardır. Sivrisinekler genellikle hava kararmak üzere olduğu saatlerde ve geceleri sizi rahatsız ederler. Burada her yerde satılan değişik isimlerde ki losyonları akşam dışarı çıkmadan önce gerektiği gibi kullanırsanız (Kov,sinkov,vb.) bir sorununuz olmaz.

Hava Durumu

Mayıs ve Ekim aylarında mevsim normallerinde bazen havalar yağışlı olabiliyor ama denize girmek için su sıcaklığı hiçte fena değildir. Eh yaz aylarından bahsetmeye hiç gerek yok. Malum.... Ege'yle Akdeniz'in kucaklaştığı bu bölgenin iklimi tipik Akdeniz ikliminden farklılık gösterir. Kışlar ılık ve yağışlıdır. Ama yazlar diğer Akdeniz yöreleri gibi bunaltıcı, insanı vıcık vıcık ter içinde bırakacak gibi rutubetli değildir. Bunun nedeni, yılda birkaç gün hariç, her gün düzenli denizden esen meltemdir. Dalyan'da Kasım ayı ortalarına kadar denize girilebilir.