Ekincik Mağarası ve Koyları Tekne Turu

Mağaralar çevresindeki tertemiz Akdeniz'in sularında yüzmenin keyfini çıkartın. Bu mağaralar doğal oluşumlardır. Şnorkel ve dalış gözlüğü ile içeriye yüzmek size ayrı bir keyif verecektir. Öğle yemeği (mangal) teknede servis edilir ve dönüş sırasında Ekincik'in harika koylarında yüzme molaları verilir. Turun son molası İztuzu plajındadır. Bu tura katılmak için saat 10:30'da kooperatif iskelesinde bulunmalısınız.

GÜN FİYAT DAHİL HARİÇ HAREKET
Salı - Perşembe - Cumartesi 150.00 TL Öğle yemeği Kişisel Harcamalar ve İçecekler

10:00

Kamera, Mayo, Güneş Kremi, Şapka ve Para

Öğle Yemeği, Tekne ile Seyahat, Rehberlik Hizmeti,Genel Seyahat Sigortası.

İçecekler ve Kişisel Harcamalar.

Güneşten korunmak için tişört, şapka ve güneş gözlüğü kullanın. Açık renk hafif kıyafetler sizi hem terletmeyecek hem de güneşten koruyacaktır. Şapkayı ise özellikle 11:00-15:00 saatleri arası mutlaka takmalısınız. Şapka takmak güneş çarpmasını büyük ölçüde engellemektedir.

Sık Sorulan Sorular

Dalyan Deniz Kenarında mıdır?

Hayır. Dalyan Köyceğiz gölünü Akdenize birleştiren kanal üzerindedir. İztuzu plajı doğal koruma alanında olduğundan bölgenin güzelliği günümüze kadar doğal olarak kalabilmiştir.

Denize nasıl gidilir?

Dalyan Tekne Koop. düzenledigi dolmuş tekne seferleridir. Bu teknelerde hemen caminin yanındaki iskeleden yapılmaktadır. Dolmuş teknelerle gidip-dönmek çok keyiflidir.İkinci alternatif ise : Özel aracınızla da Dalyan da çarşı meydanında iztuzu plajı yol levhalarını takip etmeniz yeterlidir.

Caretta Caretta'ları görebilirmiyiz?

Dalyan'a gelen hemen hemen herkes, Caretta Caretta türü kaplumbağaları merak ediyorlar. Kaplumbağaları görebilecekleri merkez, İztuzu Kumsalı'nın karayoluyla gidilen tarafında. Eğer Turlarımız esnasında güzergahımız üzerinde denk gelirsek görme şansınız vardır. Bunun dışında Carettalar genelde geceleri yumurtlamak için sahile çıkarlar ve koruma altında olduklarından akşam sekizden sonra plajda kalmak kesinlikle yasaktır.

Sivrisinekler?

Dalyan doğal su kanalı üzerinde kurulu olduğu için her zaman sivrisinek vardır. Sivrisinekler genellikle hava kararmak üzere olduğu saatlerde ve geceleri sizi rahatsız ederler. Burada her yerde satılan değişik isimlerde ki losyonları akşam dışarı çıkmadan önce gerektiği gibi kullanırsanız (Kov,sinkov,vb.) bir sorununuz olmaz.

Hava Durumu

Mayıs ve Ekim aylarında mevsim normallerinde bazen havalar yağışlı olabiliyor ama denize girmek için su sıcaklığı hiçte fena değildir. Eh yaz aylarından bahsetmeye hiç gerek yok. Malum.... Ege'yle Akdeniz'in kucaklaştığı bu bölgenin iklimi tipik Akdeniz ikliminden farklılık gösterir. Kışlar ılık ve yağışlıdır. Ama yazlar diğer Akdeniz yöreleri gibi bunaltıcı, insanı vıcık vıcık ter içinde bırakacak gibi rutubetli değildir. Bunun nedeni, yılda birkaç gün hariç, her gün düzenli denizden esen meltemdir. Dalyan'da Kasım ayı ortalarına kadar denize girilebilir.