www.dalyanteknekoop.com | +90 252 284 32 54 | info@dalyanteknekoop.com | Facebook

Türkçe | English

Saklıkent Kanyonu - Tlos Antik Kenti

Fethiye ile Kaş arasında Toros Dağları eteğinde, Türkiye'nin en uzun ve derin kanyonu Saklıkent vardır. Yaklaşık 25 yıl önce bir çoban tarafından keşfedilmiştir. O günden bu yana turistler için giderek popüler bir yer haline gelmiştir. Bu olağanüstü güzellikteki kanyon içinde bir kilometre yürüdükten sonra, ilerlemek için özel teçhizatlar ile ve bir rehbere gereksinim duyarsınız. Oldukça soğuk olan akarsudan geçmek zorundasınız. Kameranıza dikkat ediniz, sudan geçerken düşürmeniz onu kaybetmeniz demektir.

Antik çağın farklı dönemlerinden kalıntıların bulunduğu Tlos antik kenti, bölgedeki ilk yerleşim alanıdır. Kanatlı at Pegasus efsanesi Tlos'ta yaratılmıştır., efsaneye göre kahraman Belerephontes ejderha Khimira'yı Olimpos Dağında (Çıralı) öldürmüştür. Ayrıca Tlos'ta kaya mezarlarının içerisini görebilme şansına da sahip olacaksınız.


Gerekli Eşyalar : Kamera, Mayo, Suda giyilebilir ayakkabı, Güneş Kremi, Şapka ve Para Uyarı :Sudan geçerken kameranıza dikkat ediniz, düşürmeniz onu kaybetmeniz demektir.İçecekler Ekstra.

GÜN FİYAT DAHİL HARİÇ HAREKET
Perşembe - Cumartesi 90.00 TL Öğle yemeği ve Girişler İçecekler

90:00

Göcek 12 Adalar

Dalyan'ı ziyaret edenler Göcek 12 Adaları çevresindeki bu müthiş tura katılmalıdır. Teknelerde bar hizmetleri ve tuvalet ihtiyaçları için gerekli donanımları vardır. Bu turda Göcek'e otobüslerle gideceksiniz. Yassıca Ada, Tersane Adası Akvaryum Koyu v.b görülecek ve beş değişik koyda yüzme molası verilecektir.


Gerekli Eşyalar : Kamera, Mayo, Şnorkel, Güneş Kremi, Şapka ve Para Uyarı :Teknede kameranıza dikkat ediniz, düşürmeniz onu kaybetmeniz demektir.İçecekler Ekstra. .

GÜN FİYAT DAHİL HARİÇ HAREKET
Çarşamba - Cuma - Pazar 80.00 TL Öğle Yemeği İçecekler

09:00

Fethiye Halk Pazarı, Kayaköy, Ölüdeniz

Yörede en iyi alışveriş yapılabilecek yer olan Fethiye, Dalyan'dan 45 dk uzaklıktadır. Sabah 09:002dan önce kaldığınız yerden otobüsle alınıp daha sonra Fethiye'ye gidiyoruz. İlk durak Fethiye Halk Pazarı, alışverişten sonra Fethiye ile Ölüdeniz arasındaki eski Rum köyü olan Kayaköy gezilecek, mimari yapısı, dar sokakları, kiliseleri ve doğası ile etkileyici bir atmosfere sahip bu yer sizi de içine alacak. Restoranda öğle yemeğinden sonra son durak olan Ölüdeniz'in sakin sularında yüzmenin ve muhteşem kumsalında güneşlemenin keyfini çıkaracaksınız.


Gerekli Eşyalar : Kamera, Mayo, Şnorkel, Güneş Kremi, Şapka ve Para Uyarı : Giriş ücretleri ve İçecekler Ekstra. .

GÜN FİYAT DAHİL HARİÇ HAREKET
Salı 80.00 TL Öğle Yemeği Giriş Ücretleri ve İçecekler

09:00

Jeep Safari

Küçük köylerin içerisinden geçerek başladığımız jeep safari sırasında pamuk tarlaları, portakal bahçeleri ve sığla ağaçları ile kaplı alanlardan geçerken, belki hayatınızda hiç görmediğiniz Sığla ağacını tanıma ve eşsiz kokusunu deneme fırsatı bulacaksınız. Şimdi orman yollarından devam ederek Yuvarlakçay'ın doğduğu ve iyi gizlenmiş su kaynağını keşfedelim, orada soğuk sularda yürüyüp çıktığı kaynaktan su içelim. Kendinizi farklı bir dünyada gibi hissedeceksiniz, suyun üzerindeki platformlarda otururken alabalık veya fırında kebap seçeneğini ile eşsiz bir öğle yemeği yiyelim. Şimdi sıkıca tutunun ve gerçek off road için hazır olun. 120 km'lik safari rotamızın yüzde 70'i stabilize yoldan oluşmaktadır.


Gerekli Eşyalar : Kamera, Mayo, Güneş Kremi, Şapka ve Para Uyarı : İçecekler Ekstra. .

GÜN FİYAT DAHİL HARİÇ HAREKET
Hergün 110.00 TL Öğle yemeği İçecekler

09:00