Dalyan Tekne Kooperatifi, 1983 yılında kurulan Türkiye'deki ilk tekne kooperatifidir.

+90 252 284 20 94

+90 252 284 32 54

Dalyan Mah. Kordon Cad.

No: 11/D 48600 Ortaca / Muğla

08:30 – 17:30

Pazartesi - Pazar

Dalyan Çamur Banyoları

Dalyan Çamur Banyoları

Çamurun gücüne inananlar , kuruyup deriyi geren çamurun, cilt te çok büyük faydalı değişikliklere neden olduğunu savunurlar. Düzenli olarak sürdürülen çamur terapisinin ciltteki kırışıklıklara karşı şifalı etkileri olduğu öne sürülürken, termal kaynak sularının ise romatizma, mide sorunları ve siyatik hastalığına iyi geldiği söylenir.

Yabancı turistler için oldukça popüler bir uğrak noktası olan çamur banyosu, daima renkli ve kalabalıktır ki, bu da harika fotoğraflar için uygun bir fırsat yaratmaktadır. Çamura dalmadan önce ve sonra çektirdiğiniz fotolarla bu eğlenceli anı ölümsüzleştirebilirsiniz, hem cildinize de iyi geldiği söylenen bu çamura girmek için bir bahaneniz olmuş olur.Dalyan Tekne Kooperatifinden kalkan bir tekneye atlayıp kendinizi çamur ve sülfür banyosu yapabildiğiniz, Köyceğiz Gölü tarafında bulunan bu alanda bulabilir, gönlünüzce sıcak yapışkan çamurun içinde debelenebilirsiniz!

Post Image Post Image Post Image Post Image Post Image Post Image

Çamurun hem terapik ve şifalı özelliklere sahip olduğu (cilt sorunlarından, gastrit rahatsızlıklarına kadar) hem de derinizi rahatlatarak gençlendirdiği söylenir. Vücudunuzu iyice çamura buladıktan sonra, güneşin altına yatarak kurumayı bekleyin. Çamur banyosu sonrasında gireceğiniz sülfür havuzuda 40 derecedir, önceden uyaralım! Dalyan’ın çamur banyoları daima popüler bir nokta olmuştur, hatta ünlü Cleopatra’nın bile çamurun gençleştirici özelliğinden yararlanmak için buralara kadar geldiği söylenir. Çamur banyosu bir çok zengin ve ünlü simaya da ev sahipliği yapmıştır, bunların arasında Dustin Hoffman, Sting, Jack Nicholson, David Bowie, Robert Maxwell ve İspanya prensi Felipe De Carlos da bulunmaktadır.